Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahojky maminy, máte-li nějaké zkušenosti s těmito diagnózami u svých ratolestí, podělte se prosím o to s námi. Možná tím pomůžete spoustě maminek a i mi. Starší syn má diagnózu ADHD a byť jsou tyto děti někdy na zabití, jsou naše a my je milujeme takové,jaké jsou. Ale moc ráda přivítám rady a zkušenosti, jak jste si s těmi vašimi dětmi poradili vy. My zatím stále ,,bojujeme".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 25. 6. 2022 4:11)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 9. 4. 2022 6:35)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 31. 1. 2022 3:22)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Deti.

(Sarka, 14. 11. 2019 8:07)

Dobry den muj strarsi syn 10 let ma.adhd s poruchou chovani a poruchou pozornosti .potom mladsi dcera ma 4roky a ted.ji zistily adhd a syn 20 mesicu ten se narodil s.hydronefozou leve ledviny .v 8mesicach mu byla odstranena poskozena.ledvina kter v tele bouchla rostraha se moci a bohuzel i po operaci panvicku s mocovodem.natom syn je.spatne prava ledvina s 80%klesla na 65% a leva stana je.sice 35% ale funguje.nepravidelne cos je.spatne.dotoho na.leve strane odtok nacurani spatne.odtika a ma rosirenou panvicku .s pozdravem sarka

dregbedcaster@gmail.com

(Lydia, 10. 10. 2019 14:50)


Měl jsem s manželem vážné problémy a vedlo to k tomu, že se přestěhoval do bytu ke svým přátelům. Všechno se zhoršilo, protože se svými přáteli začal chodit do barů a klubů, opil se a omdlel. Vždy mi vyhrožoval po telefonu, kdykoli mu zavolám kvůli špatné radě, kterou mu jeho přátelé dávali. Miluji ho a byli jsme spolu 8 let před náhlou změnou, nemohl jsem otěhotnět a zjistil jsem, že je to moje chyba. Byl jsem tak smutný a frustrovaný až jednoho dne jsem procházel internet a viděl jsem lady, jak sdílí svědectví o mocném kouzelném kouzlu DR, SUNNY, které jí pomohlo přivést jejího manžela zpět kouzlem, takže jsem se rozhodl to dát taky vyzkoušejte a kontaktoval jsem DR. SUNNY e-mailem na drsunnydsolution1@gmail.com a vysvětlil jsem mu všechny své problémy a DR. SUNNY mi řekl, že bych se neměl bát, že mi pomůže vyřešit mé problémy, můj manžel se vrátí domů a DR. SUNNY mi také řekla, že by také mohl udělat kouzlo těhotenství. Také mi řekl, že kouzlo není pro mě škodlivé ani pro mého manžela. Rozhodl jsem se to zkusit a udělal jsem vše, co mi řekl, abych okamžitě udělal a udělal pro mě kouzlo. O dva dny později se můj manžel vrátil domů a omluvil se, že mu bylo líto, co mě to stálo, a teď jsme šťastní a šťastně žijeme spolu. O dva měsíce později jsem si uvědomil, že jsem těhotná. Jsem teď opravdu šťastný, protože už nevím, co říci, ale pokud jste tam venku, číst to a mít stejný problém se vztahem nebo máte potíže s otěhotněním manžela nebo přítele nebo problém jakéhokoli druhu, který je mimo lékařská síla, prosím, kontaktujte DR, SUNNY na jeho e-mailu je: drsunnydsolution1@gmail.com nebo Whatsapp ho +2349030731985 a být 100% jistý, že má řešení vašich problémů.

Steep Blood Pressure and Bravery Disease

(AStammaddy, 8. 10. 2018 2:57)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-20-ml/

Measuring Blood Weight

(AFrenryber, 26. 7. 2018 12:18)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-super-active-20mg/

nové příspěvky od r.2016

(Alexandra, 28. 1. 2017 21:13)

Nevím co se děje ale jsou tu jen staré příspěvky, nové od r,2016 nejsou.Ti už jste to všichni vzdali?

Pomoc při bakalářské práci

(Ivana, 25. 3. 2011 10:58)

Dobrý den, hledám rodiče školáků s diagnostikovanou ADHD, kteří by byli ochotni napsat mi svůj příběh o výchově svého dítěte, své poznatky, problémy, co na dítě platí, s čím nejvíce bojujete, kdo vám nejvíce pomohl a jak, co škola, léky... Píši bakalářskou práci na toto téma a snažím se zachytit co nejvíce postřehů z praxe. Děkuji Ivana Chýlková
chylkova.ivana@seznam.cz

Re: Pomoc při bakalářské práci

(Ivana, 4. 1. 2017 15:39)

Tak vám něco napíšu,. Mám vnuka s ADHD, je mu 10 let, učí se velice dobře, samé 1 někdy 2., někdy ve škole / když ho někdo vyprovokuje / třeba ředitelka na něho křičí, tak dostane záchvat, hází věci.....Tak to paní ředitelka řve dále.........A ví, že když by přestala. , Že se solidní. ..Řeší, že na něho zavolá záchranku , ty přijedou s policií a ......Neumíte si představit co to s vnukem udělalo,. Hodinu jsem ho z nejhoršího uklidňovala, protože jsem pro něho jela do školy ........A pak do večera je to hrozné......To je jenom na okraj jak některé školy reaguji na dítě s ADHD...7
L

Re: Pomoc při bakalářské práci

(Petra, 28. 3. 2011 21:34)

Pokud máte zájem, pak můj mail je petra.struplova@seznam.cz. Myslím, že bych snad něco málo pomohla:-)))

Prosím o radu

(Lenka, 16. 2. 2010 13:50)

Taktéž máme syna s ADHD, je mu 6,5 let. Jeho neukázněnost nezná mezí, přimět ho k nějaké činnosti, třeba k úklidu hraček je přímo nadlidský výkon.Začal mít ještě ke všemu bujnou fantazii, jak pojede k moři, co v něm uloví, jak zabije chobotnici atd.V noci se začal budit, chodí ve spánku po bytě nebo křičí ze spaní. Jsem zoufalá, při jeho neukázněnosti nepomůže nic, zvýšit hlas, nedat mu sladkost, prostě nic. Chvíli si pořve, oklepe se a už mu to nevadí. Trpíme opravdu celá rodina, jsou to galeje. Už jsem zkusila za nevhodné chování malovat mráčky a za pěkné sluníčka, ani to ho nebere.Taky pořád odmítám medikaci, nechci do něj cpát léky odmala. Teď jsem objevila na netu přístroj eeg biofeedback, chci to s ním podstoupit. Je to sice drahé,jedno sezení 500 Kč a někde i více, ale vychvalují to, že takovým dětem to pomůže. Nemá s touto léčbou někdo nějaké zkušenosti? Taky někoho z vás prosila, nemá někdo kontakt na dobrého psychologa , jsme z Pardubického kraje, máme blízko i do Olomouce a Brna. Moc děkuji za vaše tipy.

Re: Prosím o radu

(Linda, 3. 3. 2011 16:20)

Mám syna skoro 13 let. S ADHD bojujeme od začátku školy. Biofeedback jsme vyzkoušeli. Skoro bych řekla, že asi trochu pomohl. Ale píšu proto, abych dala malou naději všem stejně postiženým rodičům. Syn s ničím nesouhlasil, míval záchvaty zuřivost, pokud se cokoliv v zaběhnutém standardu nebo co bylo domluvené jen trošičku změnilo. Nepomáhalo nic.Tresty neměly žádný smysl, pokud jsem ho plácla (nepatrně) bylo zaděláno na dvě hodiny zuřivosti. To se ale věkem změnilo. Asi před dvěma lety s tím přestal. Taky se nafoukne, ale umí už přijmout důvody, proč se něco mění a za pět minut se domluvíme. Nervová soustava stále vyzrává a i když to nebude nikdy ONO, tak bude to určitě věkem lepší. Jen potřebuje, aby se s ním pořád pracovalo a vše donekonečna opakovalo. i triviální věci, co chápou i batolata :-) Naučí se vše, ale trvá to dlouho a vyčerpává okolí. Přeju všem pevné nervy.

Mam adhd

(Jirka Hruby, 2. 1. 2017 0:11)

Mate pravdu. Mam starsiho brachu a stara se o me ale oristehovala se knam jeho (zla) pritelkine a meni domacnost. Dovolila mi mobil na 3 hodiny,ven muzu jen do 18:30 misto 19:30,vymysli si na me casto veci co sem neudelal a casto dostavam vztek,mlatim do polstaru,mam deprese

Re: Re: Prosím o radu

(Dáša, 1. 4. 2011 10:51)

Ahoj Lindo. Moc mě potěšil Tvůj článek. Mému synovi je 11let a to jak popisuješ příznaky u svého syna, přesně sedí i na mého. Zatím se mi ale nezdá, že by se něco zlepšovalo, spíše naopak. Moc Ti děkuji za malou naději, kterou jsem získala po přečtení Tvého článku.
PS: Zajímalo by mě, zda Tvůj syn užíval nějaké léky nebo jestli jste to zvládli bez medikace.
Přeji hodně štěstí.

Re: Prosím o radu

(Lenka, 6. 3. 2011 17:11)

Dobrý den, co vám napíši, tak se vám asi nebude líbit. Nevím,kdy nejdřív jste zjistila, že váš syn je hyperaktivní,ale z vašeho psaní cítím,že jste tuto poruchu ještě nepřijala. Váš syn není neukázněný, jestli to pro vás bude snažší,berte to jako onemocnění. On věci, které dělá, nedělá schválně a věci, které má udělat, leckdy nemůže udělat, je to nesmírně těžké takto vidět.Ale proč vám to píši, mám za sebou víc jak 10 let zkušeností se svým hyperaktivním synem, který má těžkou verzi ADHD. Kdybych měla současné zkušenosti před deseti lety, kdy se porucha začala projevovat,kdyby nám pomohli lidé, kteří měli kompetenci nám účinně pomoci, určitě bych svému dítěti pomohla o mnoho let dříve. Ale teprve v poslední době se o této poruše daleko víc ví. Nevím, jak těžká je porucha u vás a od toho se vaše pomoc může odvíjet. Zbývá mi jen málo místa. Tak aspoň jednu, zjistěte přesně, jaký stupeň poruchy má mírný,střední,těžký.Přístroj bych zavrhla, zajděte k dětskému psychiatrovi, on posoudí váš stav a pokud bude nutné rozhodne, zda je nutné, aby vaše dítě dostávalo léky! Nejvíc tím pomůžete svému synovi a tím i vám a celé vaší rodině. Také jsem se bála a nějakou dobu odmítala medikaci, ale odměnou mého rozhodnutí je nyní šťastné a úspěšné dítě. Musím ale také napsat, že samozřejmě některé příznaky přetrvávají, ale jsou běžně zvládnutelné.Musím se ještě vrátit k tomu,co píšete o bujné fantazii atd. Tady je vidět přesně jeden z příznaků-úžasné,opravdu úžasné megalomanské nápady, to je také pro ně typické.

Hledame kamarad(k)y z Brna s ADHD

(Martina, 1. 8. 2016 8:53)

Dobry den
Mam dceru (7let), na neurologii nalezeno lmd a zkrizena lateralita. Jdeme zitra na psychiatrii kvuli vysetreni pro ADHD. Leccos co tu ctu mame doma take. :-( Bylo by fajn kdybychom nasli nejakeho kamarada-kamaradku na vychazky,hrani na hristi apod...spriznenou dusi. Prosim piste na rosemary2@seznam.cz
Dekuji. Martina

kamaradi

(oprsal pavel, 24. 7. 2016 22:23)

hledám kamarady pro 13leteho klučinu s adhd jsme z Havířova

Bojujeme..

(Pavluša, 5. 5. 2010 16:27)

Ahojky,pročetla jsem příspěvky a v každém vidím trochu mého syna,který je vyjmečný nejenom svým chováním,prospěchem,chápáním okolního světa..Je mu 9let,je ve 3.třídě,kde vyniká,naprosto bez problémů,učitelka se v něm vidí,děti ho milují,je to čtenář roku..ale doma je to peklo na zemi..Absolutně odmítá veškeré povinnosti,nechápe proč psát úkoly,proč chodit do školy,proč jít večer spát,když ráno zase musí vstávat,proč se učit,když to přece vůbec nepotřebuje,proč poslouchat,vnímat,začlenit se do rodiny,je samostatná nespolupracující jednotka..v momentě kdy po něm chci NĚCO má hysterické záchvaty,kdy se dusí a modrá,vztek,řvaní,válení po zemi osočování nás rodičů,že ho týráme,volá na policii,ve vteřině nás nenávidí a zároven miluje..Dovolené,Vánoce,víkendy,to vše jsou natolik stresující momenty..Neuznává rodičovskou autoritu,doma nespolupracuje,neustále hystericky pláče až řve,což mě dohání už k šílenství.K psycholožce chodíme cca rok na rodinné terapie-bez účinku,po vyšetření EEG a psychiatrickém vyš.byla diagnostikována Emoční nezralost a nezralost CNC.Byla nám doporučena Strattera,kterou nyní užívá asi 14dní,nevím zda si to namlouvám,či je to tak,ale účinek vnímám už ted..Syn je milý,pozorný,zatím bezproblémový,úkoly které jsme jindy psali celý den a někdy i ráno..má během chvíle hotové..stále na něj koukám a nevím,zda mít výčitky,že jsem jako matka selhala a nebo být vděčná za Stratteru,která nám vrátila klid a pohodu do naší rodiny

Re: Bojujeme..

(dasa, 20. 5. 2015 18:31)

Jak žije té dal prosím ? Zlepšilo se to? Mám to same doma. Jsem strašně nešťastná.
Děkuji moc


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »